Корзина
Сертифицированная компания Prom.ua
Мы в VIBER: 0973776550Сканировать QR-код
Деловые подарки
+380973776550
Міжнародний етикет бізнес-подарунків

Міжнародний етикет бізнес-подарунків

15.07.15


Бізнес-подарунки є важливим елементом кожної ділової зустрічі, дозволяючи встановити доброзичливі взаємини з партнером
Підготовка до ділової зустрічі вимагає від вас розуміння інформації, яка буде обговорюватися, пильної уваги до всіх деталей друкованого матеріалу, який буде поширений, а також можливого вручення подарунка. Такий подарунок є соціальним жестом, але в деяких країнах може розглядатися як хабар. Якщо Ви знаєте основні правила підношення подарунка в країні, яку збираєтеся відвідати, то ваша ділова зустріч неодмінно пройде успішно.

Деякі транснаціональні компанії і уряди низки країн мають дуже строгу політику щодо етикету прийняття бізнес-подарунків своїми співробітниками. Щоб уникнути проблем, дуже важливо знати культуру компанії, з якою маєте справу.

У таких країнах, як Малайзія та Парагвай, йде боротьба з корупцією, тому будь-які подарунки, які могли б бути витлумачені як хабар, схвалені не будуть. У Малайзії Не робіть подарунок, до тих пір, поки ви не встановили досить близькі для цього взаємини.

У Сінгапурі державні службовці не мають права приймати подарунки. У Сполучених Штатах допустима з етикету ціна ділового подарунка становить не більше 25 доларів. В Азії та на Близькому Сході приймають і дарують подарунки тільки правою рукою або тримаючи їх обома руками.

У Японії та Гонконгу згідно етикету бізнес-подарунків, прийнято тримати їх двома руками. У Сінгапурі одержувач може люб'язно відмовити у прийнятті три рази, перш ніж погодиться його прийняти.

А ось в Чилі етикет ділових подарунків вимагає їх негайного прийняття та розпаковування. В Індонезії невеликі подарунки підносяться на регулярній основі.

Якщо Ви хочете встановити або зміцнити взаємини з бізнес-партнерами, то Вам неодмінно потрібно подумати над сувеніром.Всегда будьте в курсі релігійних законів, вибираючи подарунки. Наприклад, вживання свинини заборонено іудейської та мусульманської релігією, тому з етикету бізнес-подарунок зі свинячої шкіри не буде прийнятний. В Індії не пропонує подарунок, зроблений з волової шкіри. Інший заборона в мусульманській культурі ― алкоголь. Краще виберіть приємний невеликий сувенір, ніж подарунок на показ. Якщо у вас є подарунки з логотипом вашої компанії, то краще, якщо логотип не дуже великого розміру. У Греції, Іспанії та Португалії взагалі не прийнято дарувати сувеніри з логотипом.

Проведення переговорів у хорошому ресторані завжди було відмінною бізнес-практикою. До речі, діловий обід є прекрасним способом підношення бізнес-подарунка, а також можливістю показати, що ви цінуєте взаєморозуміння і ділові відносини зі своїм партнером. Люди в Бразилії, Англії, Панамі, Перу люблять, коли їх запрошують на обід, а греки з нетерпінням чекатимуть вечора в ресторані. У Китаї, якщо у вашу честь був проведений вечерю, то обов'язково заплануйте відповідь банкет.

Якщо Ви не знайшли в цій категорії країну, в яку ви збираєтеся з візитом, значить етикет ділових подарунків не відрізняється строгими правилами. Тим не менш, це ділова зустріч ― це відмінний привід для проведення вечері або банкету, куди б ви не направлялися.

Країни, в яких подарунок очікується:
       
Європа ― Чехія, Польща, Росія, Україна

Латинська Америка ― Болівія, Колумбія, Коста-Ріка

Азіатсько-Тихоокеанський регіон ― Китай, Гонконг, Індонезія, Японія, Корея, Тайвань, Малайзія, Філіппіни і Таїланд

 Країни, в яких подарунки не очікуються перший візит, але очікуються при подальшому відвідуванні:

Європа ― Португалія, Іспанія

Латінскaя Америка ― Бразилія, Чилі, Гватемала, Нікарагуа, Панама, Перу, Венесуела

Азіатсько-Тихоокеанський регіон ― Малайзія, Сінгапур Скандинавія ― Фінляндія, Норвегія

 Країни, в яких подарунок не очікується, або обмін подарунками не є правилом етикету:
     
Африка

Австралія

Європа ― Англія, Франція, Угорщина, Італія

Латинська Америка ― Уругвай

Скандинавія ― Данія

Близький Схід ― Пакистан, Саудівська Аравія

Сполучені Штати Америки

Наведена інформація дасть вам більш докладний розуміння культурних і релігійних традицій дарування бізнес-подарунків, їх символіку в різних культурах, а також прийняти правильне рішення у виборі.

Японська і китайська культури сильні традиціями і церемоніями піднесення подарунків. Культура Близького Сходу має традиції надання гостинності мандрівникам, а в Латинській культурі всі відносини розглядаються як особисті. Таким чином, населення латиноамериканських країн має звичай обмінюватися діловими подарунками для побудови хороших взаємин і ведення бізнесу.

Сувеніри є символічним способом вираження вдячності та побудови подальших відносин і в європейських культурах, однак не так часто. Для піднесення з етикету бізнес-подарунка немає строгих обмежуючих правил, за винятком використання особливої ​​гами фарб, яка строго використовуються тільки під час трауру або в романтичних стосунках. Австралія, Канада, Нова Зеландія, Великобританія, Сполучені Штати і Європа також потрапляють під це правило.

У сучасному світі з міжнародними компаніями, а також країнами, що відрізняються різноманіттям релігій і культур, важливо розвивати хороші ділові відносини і знайти час, щоб дізнатися більше про людину, з яким ви ведете бізнес. Такі знання дадуть вам розуміння потрібного типу подарунка, щоб одержувач знав, що презент був обраний спеціально для нього!